Publikováno 1 May 2016

Tajemství krásné vlasy, kůže a nehtů

Mořská řasa. Slyšel jsi mě. Tyto lesklé, kluzké rostliny od moře je tajemství světelného krásy.

Ale Nemluvím mořské řasy zábaly, nebo křoviny, nebo dokonce mořské řasy v šamponu. Já jsem o tom, že budete jíst věci. Vidíte, mořské řasy je jedním z nejznámějších zdrojů minerálních látek pro lidský organismus, a většina každý starověký kultura našel způsob, jak jíst rostliny, které rostly pod vodou. Mořské řasy se pěstuje komerčně v Maine, na pacifickém severozápadě a na Aljašce, stejně jako v některých částech Asie.

Nechtěl jsem vyrostl jíst mořské řasy, takže to byl přechod pro mě taky. Ale během několika měsíců po jídle tyto nové a záhadné rostliny, zjistil jsem, že moje tělo je a jejich léčivé vlastnosti skutečně toužil. Moje pleť vypadala skvěle a moje nehty sílil. Měl jsem husté vlasy celý život, takže jsem neviděl zlepšení, ale od té doby pravidelně jíst mořské řasy, nikdy jsem si roztřepené konečky, nebo vlasy bez lesku. Mořské řasy, je nesporný superfood.

Takže to, co přesně to mluvím? No, pravděpodobně jste narazili na některých mořských řas v japonských nebo korejských restaurací. V polévce miso, krásný závod s názvem wakame plave kolem. Sushi je zabalen v řase nori. A pokud jste opravdu dobrodružný, možná jste měli hijiki salát. Pojďme se podívat na řas můžete najít:

Hijiki : Také známý jako „hiziki“, to je král chaluh. Bohatější v vápníku než mléko (od dlouhý záběr), hijiki se rozumí, že je důvod, proč japonské ženy mají tak lesklé, lesklé vlasy. Najdete v Whole Foods Market nebo obchodech se zdravou výživou, v jeho dehydratované formě. Je třeba promočený a pak vařené, obvykle se zeleninou a trochou sojové omáčky. Trochu jde dlouhou cestu; pokusit ¼ pohár dvakrát týdně a uvidíte své kůži, nehty a vlasy silnější a krásnější. Mimořádná výhoda? Vaše kosti budou silnější, taky!

Arame : Tato rostlina je také velmi silný, ale chutná trochu mírnější než hijiki. Dodává se v jemných vláken, a pouze potřebuje být namočen po dobu několika minut, aby se změkčit to. Pak to může být vařené, jako hijiki, se sladkou zeleninou, nebo dokonce jen vaří trochu ve vodě a lapačem sojové omáčky. Nechte ho vychladnout a můžete hodit ji na čerstvý salát! Arame je také vysoký obsah minerálů. Můžete střídat Arame a hijiki z týdne na týden.

Wakame : Klíčovou složkou v miso polévka, můžete hodit trochu Wakame do jakékoliv polévky a přidáme na chuť a zdravotní vlastnosti. Mírná a chutné, wakame je obzvláště dobré pro ženské reprodukční orgány.

Řasa : Tato rostlina je král jódu a používá se hlavně v fazolových jídel a koření. Přirozeně se vyskytující glutamáty na mořské řasy pomáhají změkčit fazole, a aby byly lépe stravitelná. Najdete kombu prodává samostatně nebo v šejkru, suší se sezamovými semínky-pra na posypání rýže. Nechodím blázen s kombu, nicméně, protože se můžete dostat příliš mnoho jódu. Použijte ji sem a tam.

Nori : Nori je fantastický zdroj železa. Malé balené občerstvení jsou všechny vztek v těchto dnech, a to je skvělé, protože lidé jsou stále zvyklí jíst mořské řasy. Nicméně, kořeněné listy nori nesou hodně oleje a soli, které nejsou obvykle nejvyšší kvality. Opečený nori, bez koření, chutná opravdu dobře a najdete ho prodává jako „Sushi Nori“ nebo „Toasted Nori“ na Whole Foods. Jíst jen to hned po vybalení z obalu!

A konečně, i když mořské řasy je klíčem ke zdravé krásy, to s sebou nese mnohem více výhod než ty, které uvidíte v zrcadle: mořských řas je známo, že snižují krevní tlak a zvýšit zdraví srdce; je dobrým zdrojem vitaminů A, B-6 a C, stejně jako některé bílkoviny, vlákniny, a řadu minerálů … A si to: řasy se může vázat s radioaktivními izotopy v těle a vybití je. To je pravda … mořských řas je tak drsná, to praští záření do obličeje.

Na co čekáš?

Dejte mi vědět o svých pokusech s mořskou řasou! Podívejte se na náš Pinterest  deska pro různé způsoby, které můžete použít mořské řasy.