Publikováno 22 February 2018

Ztráta alopecia areata Vlasy mi dal nejlepší Hair of My Life

Kylie Bamberger

My BFF má alopecie a pomohl jí najít nejlepší vlasy jejího života.

Ali Hoffman má alopecie po dobu 17 let, a neměl jsem tušení, za 13 let jsem ji poznal. Alopecie je stav, který způsobuje, že imunitní systém k útoku na vlasové folikuly, což je místo, kde začíná růst vlasů. Přesněji řečeno, Ali má alopecia areata, což znamená, že ztrácí vlasy v náplasti.

Ali se vždy provádí takovou neuvěřitelnou práci zakrývání holá místa, a někdy i ona nikdy neměla vůbec (alopecia areata se může projevovat sporadicky, a Ali prošel obdobími s hustou, nádherné vlasy). Jen jsem zjistil nedávno, když v průběhu dvou měsíců, Ali měl vzplanutí, která způsobila, že ztratila 70% jejích vlasů. Po velké podivné-out, se rozhodla vzít zpět kontrolu nad tím, že holí hlavu, jak se plnilo realistický vypadající paruku a doufat, že nikdo nevšimne.

 

Ale to je jen začátek.

Ali si uvědomil, že by bylo bránit svou schopnost žít bez stresu po vlasech za posledních 17 let. To je téměř o dvě desetiletí. Divila se, proč to neudělal dřív. Začala začlenit více paruky do její dlouhé vlasy blond dnes, a krátké vlasy blond s více karamelovým tónem zítra repertoáru-bytí.

Byla tak ulevilo a osvobodil její nově nalezenou parukou režimu se rozhodla, že to není stojí za to udržet v tajnosti déle, aby oslovila ho čelem s velmi zranitelné příspěvku na Facebooku. Reakce byla šílená.

 

 

 

 

Poté, co bojují celý život s alopecie, nakonec nastavit sama zdarma.

Poté, co odešel z úkrytu její stav, který teď volá velmi „malé části“ na sebe, aby cítil totálně „pořádné“ - plešatý nebo wigged out-našla nejdůležitější způsob, jak prolomit stigma bylo postavit vysoký a dát ostatním vědět, je pravda, aby mohli přestat zajímat, nebo přijít s vlastními falešných příběhů. Ali se naučil přestat skrývat své skutečné já. Pomohla jí, aby se stala silnější žena a „dát daleko méně fucks o úsudku jiných lidí.“

A ne, že ne všechny dny jsou úžasné. „Abych byl upřímný, jít do LA hot jógy v turbanu trochu naštve, ale situace, jako že mě přinutil, aby si pohodlně ve své vlastní kůži,“ přiznává. Ale to je život - na dobré dny, špatné dny a motivaci k pohybu vpřed.

Aliho příběh je pro každého, kdo se v podobné situaci, to ano, ale je to také připomínka pro každého dát věci do perspektivy: být vděčný za své zdraví a nenechte věci, které nemají obětují své zdraví odradit vás od tohoto uznání.

Je to také skvělý připomínka posílit ostatní lidi, aby byli pořádné v jejich kůži, s nebo bez vlasů, bez šatů nebo funky oblečení, s tváří plnou make-up nebo zcela holou tváří. Vlastnit sebe: vaše dobré, své problémy a všechno mezi tím.

Je tu tolik inspirace, aby se měl v Aliho příběhu, takže jsem si sedl s ní mluvit do hloubky okolo své zkušenosti.

Alexa Erickson: Řekni mi o tom poprvé dozvěděl o vaší diagnóze s alopecií. Jak jsi reagoval?

blond cop

Pete Bellis

Ali Hoffman: Byl jsem kolem 10. Máma byla pletení vlasy a zjistila, že chyběly záplaty kolem vlasové. Myslím, že se zbláznil se trochu, protože nevěděla, co se děje. Jeli jsme na první z mnoha lékaři a on mi diagnostikována alopecia areata (což znamená, že obecně ztrácejí skvrny vlasy, na rozdíl od alopecia totalis nebo universalis, kde ztratíte všechny vlasy na hlavě a celého těla, v tomto pořadí).

Máma a já jsme si pamatuju první lékař byl obzvláště docela hrubý a odmítavý! Byl jsem trochu zklamaný a zmatený, ale to bylo snadno skryta v tomto bodě a vzpomínám si uznání, že alespoň to byla jen kosmetická záležitost. Já vím, že jej skryje tak mladém věku se stal rituál, že bylo opravdu těžké prolomit. Neřekl jsem nikomu mimo svou rodinou.

AE: Od té doby, máte nějaké standout let fáze ve svém životě vaše alopecie byl zvláště špatný?

AH: Oh, tam bylo několik. Pro mě stres spouští mou alopecie. Mám chronickou úzkost, takže je to frustrující combo! Během střední školy a vysoké školy, tu a tam jsem ztratil skvrny, když jsem byla vystresovaná o chlapci, škola, atd bych možná procházejí rok nebo tak, kde jsem nemohla nosit ohon, ale to nebyl obrovský problém. Během těchto let jsem steroidní injekce do postižených oblastí jednou za rok nebo tak nějak (což by mohlo být kolem 30 až 40 snímků najednou, zábava!)

Dvě mladé blondýnky chůze s batohy.

Clarisse Meyer

Vysoká škola a první roky post-kolej jsou, když jsem zažil první epizody ztráty hodně vlasů najednou, ale naučil jsem se to skrýt jako mistr. Všiml jsem si, že velké plochy vypadávání vlasů by korelují s velkými životními událostmi, jako je rozchodu, nebo dokonce vzrušující věci, jako je studium v ​​zahraničí. jsem experimentoval s místní léčbě chtěl vyvolat alergickou reakci (který nešel dobře) a pak jsem našel skvělý lékař v New Yorku podávat měsíční steroidní injekce, který pracoval na chvíli.

Když jsem se rozhodl, že vykořenit svůj život a přestěhovat se do LA, jsem ztratil asi třetinu svých vlasů po celé hlavě, a potvrzuji poprvé, že bych mohl muset podívat do jiných řešení, jako paruky. To byla ta nejtěžší epizoda alopecie, jak se stalo těžší a těžší se schovat.

Spolupracovník mě zeptal, v přední části celého mého týmu, proč bych měl pleš a byl to jeden z nejhorších, nejvíce ponižující okamžiků mého života.

 

Také jsem byl nucen „vyjít“ k mému velmi podpůrné a zánovní-at-the-time přítel. Můj doktor mě zasáhla tvrdě s velmi silnými injekcemi a chlupy po rostla zpět jen znovu vypadne asi rok do žijící v Los Angeles. To bylo v tomto okamžiku, poté, co ztratil asi většina mých vlasů, jsem se rozhodl, že je čas udělat změnu.

AE: Jaké byly vaše největší nejistota?

AH: No, nejzřejmější věc je, že stejně jako většina lidí, to záleží, jak vypadám! Vlasy jsou taková hloupá povrch věc, ale je to také symbol krásy a sexuality a je těžké se cítit jako sexy, sebevědomý ženy bez ní. Když se moje vlasy byly útržkovité a ztenčování, podíval jsem se nemocný; Vyhnout I při pohledu na sebe, protože mě to vyděsilo.

Na jiné úrovni, schoval jsem se tento nedostatek již 17 let, a když to uděláte, škoda začne ji obklopují.

 

Obecně platí, že mohu být trochu fixované na dokonalost, a já jsem cítil, jako by to byla tato tmavá oblast zranitelnosti, které mě donutilo méně hodnotné, jako žena, jak směšné, jak se to může zdát.

 

AE: Jaké jsou vaše myšlenky na stigma žena bytí plešatý nebo mají tenké vlasy? Proč, že stigma existuje ve společnosti?

 

Blond vlasy vlající ve větru

Daria Shevtsova

AH: Mít pěkné husté vlasy je biologický označující, že je žena zdravá a plodná, stejně jako s zářící pleť nebo kozy nebo cokoliv jiného podobného, takže jsme podmíněna být vypnuta ženou s tenkou vlasů nebo vypadávání vlasů, protože to vypadá to, že je neplodná, nebo špatně. Takže myslím, že to přijde z toho. V moderní době, prostě spojit ji s ženskost.

AE: Byly společenská stigma iniciovat žádné obavy, když došlo vaše vzplanutí-up?

AH: poslední rok nebo dva, když alopecie byla špatná, byl jsem neustále strach, že někdo by ho všimne a za mnou jinak: není tak cool, ne jako „společně“, ne tak docela. Já měl na sobě navázány tolik studu v mé mysli na to, že jsem nemohl ani představit, vystavovat tuto malou část sebe.

I když mám milujícího, podpůrnou partnera, měl jsem spoustu obav o tom, co jeho reakce by byla s holou přítelkyni. Byla to úprava, která je stále ještě probíhá, ale to je většinou už z mé strany o tom, že tolik sebevědomí, aby byla moje normální já.

AE: Rychlý posun vpřed do roku 2017, kdy jste měli průlom oholit hlavu. Co spustilo to? Jaké myšlenky se děje prostřednictvím vaší hlavě?

AH: Ztratil jsem hodně mých vlasů a doktor mi řekl, že si myslel, že jsem se za bod pro steroidy, protože by v podstatě muset aplikovat celou hlavu. Plakala jsem hodně, a pak začal dělat nějaký výzkum o paruky, hlavu zábaly, atd, že jsem byl příliš odmítavě dělat dřív. Máma shodou okolností na návštěvě, aby přišla se mnou do magického parukou génia, který má rovněž alopecie a který byl velmi poučný. Ona mi padnou za neuvěřitelnou paruky a potvrdil, že jsem ztratil 70% z mých vlasů. Řekla mi, že nosí paruku přes vyholenou hlavou bylo mnohem pohodlnější, ale necítil jsem připravená, takže jsem nosil přes to málo vlasy jsem měl na prvním místě.

Nosit paruku na veřejnosti poprvé byl nervy drásající pro mě. Nosila jsem ho na party a byl paranoidní celou dobu. Pak jsem nosil do práce, která byla tvrdá, ale ukáže, že lidé nejsou ve skutečnosti hledět na vlasy druhých, že hodně! A paruka je úžasné! Několik lidí mě prostě zeptal, jestli jsem dostal rozšíření. Byl jsem pořád ztrácí chomáče vlasů každý den, i když, a to prostě stalo se více a více deprimující. Přemýšlel jsem o tom hodně a nakonec jen řekl „vem to čert“ a oholil to všechno pryč. Bylo to děsivé a emocionální, ale okamžitě jsem se cítil stejně jako já, než jsem měl na dlouhou dobu. můj přítel mi řekl před holením, že bych nikdy ho nechal vidět svou holou hlavu, ale cítil jsem se, jako bych vypadal silný a pořádné a okamžitě ho ukázal.

AE: Jaký je to pocit jít veřejnost s vaší zdravotní problém?

AH: Během prvních několika týdnech jsem právě řekl pár přátel, pak jsem se naučil, jak jít na jógu třídy plešatý (Byl jsem na sobě funky hlavy zábal), jít na pláž (floppy sluneční klobouk nebo levný, příležitostná paruka pod klobouk) si masáž (oplešatět), nebo mít sex (stačí to, že je to totéž). Také jsem dostal další zábavné, odvážné paruka s ofinou! Všechny tyto malé kroky, které se cítím silný a podporován.

Poté, co dělat starosti celou dobu o pokud lidé mohli říct, že měl na sobě paruku nebo přemýšlel, proč jsem se nosí šátek, jsem se rozhodl zveřejnit na sociálních médiích o mé situaci. Reakce byla ohromně milý a cítil jsem se tak dobře poté. Moje máma mi řekla, že spousta nečekaných lidí z mého rodného natáhl k ní stejně s laskavými slovy.

AE: Co myslíš, že váš příběh může učit ostatní?

AH: Hlavně se sociálními médii, je snadné představit obraz dokonalosti na světě, i když ve skutečnosti nikdo není dokonalý a každý má něco, co se stydí za nebo cítí nejistí. Myslím, že musíme podporovat se navzájem, aby se trochu náchylnější na naše nedostatky.

Kéž bych věděl, kolik by bylo lepší budu cítit po objímat něco, co jsem nenáviděla a bojovali proti tak dlouho. Přijetím této malé, triviální nedokonalost učinil cítím větší celek, a doufám, že ostatní mohou mít svůj příběh jako jeden hlas za sebepřijetí.

* Osobní fotografie byly poskytnuty Ali Hoffman.