Publikováno 15 August 2018

Nyakio Grieco, Kosmetický podnikatel, akcie Kosmetika & Life Hacky

Nyakio Grieco je jeden z odvážných, určené ženám, které otřásají kosmetický svět. Jako současný kreativní, je to síla, kterou je třeba počítat, který kontroluje všechny krabice super-dělit iniciátora-and-shaker: přítelkyně sestra celou dobu životnosti; dobrodinec a queen-matriarchu.

A s každým krásy podnikatele, tam je hodně štěrku pod leskem. Ona otevírá nám na make-up Madeover o své jedinečné cestě k úspěchu, od re-definování kosmetický průmysl ke změně, jak prožíváme africké prestižní péče o pleť.

1. Be You

Narodil se v Buffalu, New York, aby keňským přistěhovalců Nyakio byl zvýšen v Norman, Oklahoma, kde její otec byl profesorem afrických studií na místní univerzitě (její matka později se stal děkanem na Harper College).

Byla dítětem akademiků - což znamenalo, že zvědavost a objev byli ve své DNA. Přesto zkrášlování rituály zachytil její představivost.

Nyakio měl dva kosmetické whisperers který dal krásu bzučení v uchu. V útlém věku, to byl představen připravit postupy její maminka, která léčených Nyakio kůži a vlasy s bambuckým máslem a olej z hroznových.

A pak, o n letní zájezd do Keni, její babička ji naučil, jak vytvořit exfoliace krém varem dolů kávových zrn a dodává ropu a míchání cukru z cukrové třtiny vypěstované na její farmě.

Uchvácen jednoduchosti a síle původních složek, tyto dvě šepot by později inspirovala ji, aby zahájila své produktů péče o pleť a sdílet své rodiny krásu moudrosti, s použitím čisté a zelené složky z celého světa.

2. vytvořit systém Společenství a podpora

Po ukončení studia na University of Oklahoma, položila její zraky na Los Angeles věnovat se kariéře v zábavním průmyslu. Během těchto formativních let, ona se setkala s celoživotní besties včetně nadějné Hollywood hvězdičkou, kdo by se stal jejím jet-or-zemře.

Beran, že je ve své podstatě nurturer a konektor pro každého potká. Nicméně, její nejbližší kamarádky mít zvláštní místo v její oběžné dráze, protože tyto vztahy byly během jejích formativních let v Tinseltown kultivovaný, když nevěděla, duši.

Bylo to s kamarádkami, která začala praktikovat „kroužení“, ve kterém jednotlivci sedí v kruhu a sdílet své skutečné já. Tento výkonný a intimní cvičení umožňuje ostatním na sedadlo v první řadě, aby svědectví o svých záměrech.

Dokonce i ve chvílích zoufalství a sklíčenosti, ona internalizovány: „I f I vlastní sílu‚co si zasloužím‘- říká nahlas a má důvěru věřit, je tu velká šance, tyto myšlenky staly skutečností.“

Nyakio Grieco Andrea Bendenwald
@theartofcircling

To znamená, že posvátné principy bezpečnosti, spolehlivosti a důvěry jsou prvořadé: vše, co se říká v kruhu pobyty v kruhu. To je praxe, že pokračuje i dnes, vedený Andréa Bendenwald (z Správná Susan sláva).

Andrea Bendenwald Nyakio Grieco
@theartofcircling

3. Work Hard (Výmluvy jsou právě to)

Nyakio přistál kýžené zaměstnání jako asistent energetických látek.

Hollywood grind zahrnuty 12 hodin v kanceláři následované čtením scénáře do časných ranních hodin a dokonce i krmení hada (vlastněný svým šéfem, která byla uzavřena, zatímco on byl na dovolené).

Při vkládání smrtelných plazů bylo nechutné, sexismus na pracovišti bylo ještě horší.

Přes její zjevnou kompetencí a pracovní morálkou, Nyakio cítila, že byl přijat až po povýšení nad mužskými kolegy, přestože pracovala dvakrát tak těžké, což přimělo pocity pochybností o sobě samé. Ale díky kamarádkami, když napájen přes tyto těžké chvíli a rozvíjet houževnatost falšovat kariéru pro sebe.

4. Nové začátky jsou krásné 

V roce 2000, když si uvědomil svou pravou vášeň bylo sdílet její rodina krásu tradice, ona zahájila svou titulní péče o pleť linka, také pojmenovaný po svém africké babičky.

Nyakio znamená „žena, která tvrdě pracuje na slunci.“

Cítil jsem se mnoho kultur byli nedostatečně zastoupeny ve světě prestiž krásy, a tak jsem se vydal na cestu ke sdílení tajemství krásy se všemi.“

Nyakio začal vyvíjet produkty ve svém bytě s pomocí svých přítelkyň. Stala se výrobce, lodní / přijímací oddělení a manažer zákaznického servisu její narůstající podnikání.

Byla patnáct let brzy na # She-EO pohybu.

Oprášil starý obchodní plán z vysoké školy, Nyakio ji revidován pro její nový podnik. To jí pomohlo zajistit počáteční kapitál. Povzbuzuje jakékoliv ctižádostivý podnikatel, aby učinili totéž.

„Napsat obchodní plán nebo stoupání palubu; to vám dává odkaz, který můžete vždy vrátit zpět na jak vaše firma roste, zůstat původní k DNA vaši značku a dávat pozor na své finanční cíle,“říká.

Záře Like Nyakio

Nyakio Keňský Káva Face Polish

Nyakio Keňský Káva Face Polish $ 32
„Naučil jsem tento recept od mé babičky, kávovarem zemědělec, na své první cestě do Keni, když mi bylo 8 let starý.“

Nyakio africký Black Mýdlo Čistící bahenní maska

Nyakio africký Black Soap $ 35
„Jednou týdně používám africké Černé mýdlo čištění a detoxikační masku vyklidit své póry a znovu nastavit svou kůži na další týden lásky!“

Nyakio Maracuja a Yangu zklidňující olej

Nyakio Maracuja a Yangu zklidňující Face Oil $ 42
„follow jsem se s několika kapkami po obličeje lesk a pomáhá zbavit mé kůži zčervenání, doplnění hydratace po slunci, a vyvažuje mé kůži.“

Nyakio Uklidňující Sleep Mask

Nyakio Heřmánek Uklidňující Spánek maska $ 35
„Za výbuch hydratace, když spím, nechám tuto masku, na které je nabitý egyptského heřmánku a skvělé pro aromaterapie ke zklidnění své mysli a vaše pleť. Výrobky jsou baleny s studena lisovaný certifikovaných organických olejů . pocházet z celého světa Musíš spotřebuje určité množství oleje pro boj olej, pokožka se skládá z olejů, takže ví, co s tím dělat Některé z největších zpětnou vazbu dostaneme na naše produkty jsou od lidí, kteří se suchou, podrážděnou pokožku! , náchylné k breakouts, které nám říkají, naše výrobky byly uloženy své kůži.“

Nyakio sladkých mandlí čistící balzám

Nyakio sladkých mandlí čisticí olej balzám $ 28
„Hydratace je klíčem k mladší vzhled! Miluju čistící balzámy, takže jsem vždy používat svůj čistící olej rozplyne make-up a zbaví svou pleť nečistot. To neodstraňuje kůži ropy tak jste hydratovaná po vyprání.“

Nyakio mládeže Infused Defense Creme

Nyakio Baobab Mládežnická Infused Daily Defense Crème $ 35
“Vždycky jsem si namazala s denním krémem obrany po Maracuja & Yangu Uklidňující Face Oil.”

5. Znát své limity

Péče o pleť linka byl sebrán Jeffrey NY a Ron Robinson téměř okamžitě a do tří let, Nyakio zabezpečil distribuci v 80 upscale butiky po celé zemi.

Viditelnost je značka byla zvýšena od hollywoodských elitních a tiskových hotlists, což způsobuje její produktů péče o pleť létat z regálů.

Nyakio Grieco, Jennifer Aniston Andrea Bendenwald
@theartofcircling

Značka byla tak populární, Nyakio stal schopen plnit požadavky obchodníků. Pěkný problém mít pravdu? 

Špatně.

Získávání kapitálu bylo zcela vyloučeno v době finanční krize roku 2008, takže Nyakio rozhodla zabezpečit partnery na pomoc s distribucí, výrobou a získávání etických materiálů.

„Jen proto, že jste podnikatel neznamená, že musíte být dobrý ve všem.“ Říká a vysvětluje, proč ona se spojila pro licenční dohody.

Nakonec to nebylo správné fit, ale toto partnerství se ukázala být lekce zdokonaluje svoji vizi a zároveň zvětrávání turbulentní ekonomice.

Vzhledem k tomu, ekonomika začala zotavit a prodeje pro péči o pleť se stala glowier, Nyakio hledal skutečný obchodní partnerství.

Po téměř dvaceti letech tvrdé práce, její linie byla získána Sundial Brands. Jeho zakladatel, Richelieu Dennis (liberijského dědictví), vytvořila společnost naplnit potřeby spotřebitelů, kteří se cítili ignorovány masové tržní společnosti.

Sluneční hodiny je osvěžující a téměř příliš dobré-k-být-pravda manifest má kořeny v rodině, lásce a kulturně autentických praxí. (Um, už jste někdy slyšeli o společnosti za účelem dosažení zisku, která si cení lásky, Amazing a WTF ?!?) Ostatní členové Sundial fam patří: bambucké vlhkosti, Nubian dědictví a Madam CJ Walker.

Netřeba připomínat, že se jedná o partnerství pravého zarovnání a sdílených hodnot.

V roce 2017, Unilever vzal na vědomí étosu společnosti a její závazek k multikulturní a tisíciletých spotřebitelů a získaných Sundial Brands.

6. Zvedněte Ostatní

Sluneční hodiny je také zapletený s Girls Inc. , neziskové, která inspiruje mladé dívky ve věku 5-18 mezi k dosažení jejich nejvyšší potenciál.

Nyakio slouží jako praktický rádce prostřednictvím svého programu Operation SMART , která podporuje dívky, aby prozkoumala budoucnost v STEM (Science / Tech / Engineering / Math) kariéry.

„Holky jsou skvělé výsledky v matematice a vědě,“ říká Nyakio. „To, že tyto znalosti od útlého věku může být tak posilovat.“

Se svými dívkami Operation SMART, Nyakio vede v ize stolní cvičení, směšuje tělový peeling formulace a pomáhá vytvářet kosmetické krémy - což je vždy následuje diskuse o vědě a chemie.

Manažerský tým Sluneční hodiny (což zahrnuje reprezentaci, účetnictví, výzkumu a vývoje a uvádění na trh), všichni sedí na desce, zatímco vrtkavá děvčata, aby jim klást otázky týkající se kariéry a adulting. (Dělá se chcete zaregistrovat na cokoliv souvisejících s vědou, že jo?)

 

Nyakio Grieco a Selma Blair
@nyakiobeauty

Podle ProjectDiane , která poskytuje přehled o stavu černých žen v podnikání, průměrná kolo semeno pro všechny začínající v roce 2016 zvýšil o 500% z $ 50 milionů na 250 milionů $ do jednoho roku.

Zní to slibně, že jo?

Ne tak rychle. Medián financování zvýšen Černoška zakladatelů je $ 0 až zajistili pouze 0,0006% celkových finančních prostředků rizikového od roku 2009. (ano, čtete správně, a re-číst, pokud musíte.)

V roce 2018, Unilever a sluneční hodiny vytvořil nové hlasy fondu , 100 milionů dolarů dolar fond, který bude investovat do podniků vlastněných nebo řízených ženami barvy.

Podnikání stoupla u černých žen 322%, a cílem je vytvořit přístupový, kapitál a odborné znalosti.

„Když se podívám zpátky, jsem vděčná za tyto‚ne-coming-jednoduchých momentů‘, protože mi dává jednotku a uznání, že mám pro mou kariéru dnes,“ říká, zatímco zastavil zapamatování některých z těchto okamžiků.

„To je tvrdá práce mi dal důvěru, aby věděli, že jsem mohl jeden den začít svůj vlastní podnik a vytvořit něco, co jsem opravdu ráda udělala každý den.“

Ona je pevně věří, že „existuje prostor pro každého - držet se svých hodnot, víme, že krása bude vždy být definováno, kdo jste na vnitřní straně.

„Ty definovat vlastní krásu. Buď vás a jen vy.“

Nyakio Grieco a rodina
Nyakio w / její děti Lulu & Rocco @nyakiobeauty

Ujetí svou vlastní jedinečnou cestu, Nyakio ví něco o tom, co moderní den žen se snaží o: připojení, dopadu a úspěchu.

Zatímco úspěch je pro nás všechny, abychom si představit úspěch Nyakio musí chuť a pocit, že káva: jasný, komplexní, v teple a tučným písmem. 

 

Další doporučení výrobků z Nyakio

Smith & Cult Nail Polish

Smith & Cult $ 18
„Tohle je vážně nejlepší lak na nehty vůbec! Barvy jsou tak mnohem zábavnější a je to netoxický lak na nehty, který vážně trvá po dobu 2 týdnů!“

Coola SPF 30 Krém na opalování s rozprašovačem Organic

Coola Suncare SPF 30 Krém na opalování s rozprašovačem $ 36
„Věřím, že SPF je 365 dnů do roka produkt. Jejich opalovací krém je bezbarvý, aby žena barvy líbí se mi to, protože to není zbarví do fialova na mé kůži jako hodně proti slunečnímu záření dělat .“

Drybar Detox Dry Shampoo

Dry Bar Dry Shampoo 23 $
„Mám extrémně suché vlasy, a jen jsem umýt jednou týdně, takže jsem obrovský fanoušek suchého šamponu. Můj nový oblíbený je Dry Shampoo suchou baru. Dry Shampoo je skvělý odstranit mastný film na pokožce hlavy mezi myje, ale jejich Suchý šampon je ideální pro vaše účely, které by mohly dostat mastnou mezi myje. pomáhá jim oživit a dát vám vzhled čerstvé vyfoukat, i když je to už pár dní od praní.“