Publikováno 1 May 2018

The Untold supervelmoci Brown Lidé vlastnit Díky na melanin

Iman Cosmetics  #MelaninArmy

The Power of melaninu a to, co většina lidí neví.

Model Khoudia Diop „The Melanin bohyně,“ ví moc melaninu. S úspěšnou kariéru přeplněný čelisti-svržení fotografiích být hrdý - ona je také jeden z mnoha barevných lidí, kteří si mohou vychutnat v pozoruhodných zdravotních přínosech melaninu se biomolekuly, která dává kůži, vlasy a oči jejich barev. Ano, všichni víme, tmavé pleti je nejlépe známý pro své puncovní baby hladkosti a orosené záře, která zdánlivě trvat věčně (při pohledu na vás, Jenifer Lewis !!!), ale co jiného melanin udělat pro vás? Zde je to, co jsme zjistili.

More Than vzhledy: Melanin chrání i vás

Lidé s tmavší barvou pleti mají vrozenou „základ“ pro práci s na vrcholu jejich péče o pleť rutiny. Tmavší pleť nese nižší riziko různých forem poškození kůže (např popálenin, vrásek a stařeckých skvrn) z pobytu na slunci, a melanin určitě hraje roli. Podle board-certifikované dermatolog Fran Kuchyňské Bolden , MD, hnědou kůži je vyšší koncentrace melaninu pomáhají chránit před poškozením volnými radikály ze slunečního záření, kouření a znečištění. „Když se podíváte na volné radikály jako součást aktivní rovnice nebo chemické látky melanin pomáhá blokovat aktivaci těchto chemických látek, skutečně neutralizovat volné radikály,“ Kuchyňské Bolden říká Makeup Madeover.

Melanin dělá pleť více Dewy

Melanin je volnými radikály bojující také pomáhá pleti udržet vlhkost. „Líbí se mi popsat kožní bariéru jako jako cihly a maltu,“ vysvětluje Kuchař-Bolden. „Cihly jsou buňky a malta je tuk-the-lipidy lepidlo, které drží buňky pohromadě. Melanin v tomto scénáři může ve skutečnosti zabránit volných radikálů negativní vliv vysušování pokožky a kompromisů, že cihel a malty účinek a udržovat pokožku hydratovanou více pro lepší ochranná bariéra.“  

Melanin hraje důležitou roli v boji proti rakovině kůže

Jednou z nejslibnějších výhod melanin je jeho kůže rakovina zásah vlastnosti, díky jeho roli jako radikálové zachycovače a jeho schopnost opravit rozbité DNA. Kuchyňské Bolden také vysvětluje jednoduchým způsobem, jak melanin zprostředkovaná rakovina imunoterapie , léčba melanomu, práce: „Melanin je schopna transformovat negativní částice slunečního záření na tepelnou energii, která se stane rakovinné bujení nástroj, stejně jako horečka pomáhá bojovat proti negativním dopadům virové nemoci.“

Ženy Color Diversity Síla melaninu
iStock

Melanin může pomoci tělu fungovat lépe a rychleji

Za kosmetické, vědci zjišťují, že melanin může být velký problém v celkovém organismu. Karl Maret , MD-lékař, biomedicínský inženýr a energeticky medicínu, cituje článek napsaný Frankem Barr, MD v roce 1983, publikované v odborném časopise Medical hypotéza jako průkopnický nezmapované potenciálu hypotéza navrhovatele melanin je .

Barr se domníval, že v těle, melanin mohou mít podobný práci s tím, co čipy v elektronických zařízeních dělat. Tyto přímé elektrické energie pro spuštění specifické funkce, jako je běh aplikací nebo načítání obrázků. V případě lidského těla, melanin může usnadnit věci, jako je hnutí nebo reakcích, které vyžadují stejný druh „přepínání“ energie. „[Barr] dokonce dělá nějaké návrhy, které [melanin] efektivněji než obvykle vede elektřinu,“ říká Maret s tím, že způsob, jakým to funguje, ale stále ztrácí vědecká hypotéza.

Melanin má potenciál ochranu proti záření

Špičková věda také odhaluje jedinečné energetické vlastnosti melaninu je. „Melanin absorbuje všechny druhy elektromagnetických frekvencí,“ říká Dr. Maret. Houby s vysokým obsahem melaninu byly nalezeny v Černobylu , například, a přežití. To je způsob, jakým se energie používá primitivní formy života, aby zůstali naživu, a produkovat tok elektronů v těle „. Překlad: vědecké studie ukazují, že melanin může absorbovat záření a neutralizuje jeho negativní účinky-, která by mohla být hra-měnící se v budoucnu katastrofy podobné Černobylu a Fukušimě a dokonce jen na vyrovnání nevyhnutelných radioaktivní účinky nesoucí gadgety, jako by to další končetiny.

Síla melanin rozmanitost Ženy v barvě
iStock

Zde jsou melanin je Upozornění

Teď, že jste si plně vědomi působivých kvalit melaninu, to je čas, aby prozkoumala své stinné stránky, takže můžete učinit informované rozhodnutí o tom, jak co nejlépe pečovat o své hlouběji křiklavých barvách pleti.

První na řadě je zabarvení. „Pigmentní problémy jsou jedním z nejčastějších věcí, které lidé barvy přicházejí do dermatolog,“ říká Cook-Bolden. Melanin je to, co dělá tmavší pleť více náchylné k hyperpigmentace a blotchiness od zánětlivých reakcí na stres prostředí, jako je nekontrolované doby sluneční nebo smogových dní na městských ulicích.

Řešení? Jste pravděpodobně už to dělají. „Všichni jsou hledají kouzelný lék, ale první věc, kterou budeme mluvit o ochranu proti slunečnímu záření,“ radí Kuchyňské Bolden. Ujistěte se, že budete používat produkt širokospektrální (to znamená, že chrání před UVA i UVB záření), který obsahuje alespoň SPF 30.

Vyšší koncentrace melaninu také náchylnost barevné lidi k vitaminu D nedostatek, protože melanin může být , že dobré na ochranu před slunečním zářením . „Při použití opalovací krém na vrcholu, pak teoreticky úrovně by byl ještě nižší, protože víme, že Slunce má mít vliv na stimulaci vitaminu D,“ říká Cook Bolden. „Ale my jsme stále velmi znepokojeni škodlivými účinky slunce.“

Ona a mnoho dalších vědců a lékařů stále velmi doporučujeme nosit ochranu proti slunečnímu záření, jako je to vaše hobby, zejména proto, že ceny rakoviny kůže u lidí barvy i nadále zvyšovat. (Kuchyňské Bolden připisuje ztenčování ozonové vrstvy, jakož i rasové míšení, což vede k potomstvu s nižší intenzitou melaninu). Promluvte si se svým lékařem, aby zjistil, jestli vitamin D3 doplňky jsou v pořádku.

V neposlední řadě, Dr. Maret říká, že rakovina kůže může být mnohem obtížnější diagnostikovat a zachytil později tmavší pletí jednotlivců než světlou pletí jednotlivců. Být hlasitý obhájce pro sebe jako člověka barvy, pokud zjistíte, abnormality ve své kůži, stejně jako nové či změněné moly nebo neobvyklé zabarvení.

Naštěstí, více melaninu, což nemusí nutně znamenat více práce. Tato opatření, koneckonců, jsou do značné míry stejná bez ohledu na své pleti. Znovu: nosit opalovací krém, zkontrolovat hladiny vitaminu D a navštívit svého derm jednou za rok.

Nyní víte, tmavě není jen krásná - je to zdravé taky. Ať už se těší jedno z inkluzivních odstínů Fenty, nebo bude zcela holé tváří slather se do opalovacího krému, jít ven a vyhřívat se vší melanin-naplněné slávě!

UložitUložit