Publikováno 10 May 2019

Den matek Beauty tipy Dozvěděli jsme se od našich matek

Pexels

„Ona si to z její máma“ je víc než jen linie v písni pro mladistvé. Stejně jako jsme se naučili chodit, mluvit a svázat naše boty z naší maminky, jsme také vyzvednout nějaké kosmetické poučení z nich na cestě.

Zamyslete se nad tím, než jsme byli dost staří na čtení módní časopis, nebo dokonce koupit náš první lesk na rty, můžeme stále pozorovat maminku na její marnivost dělá její make-up denní rutinu. Rádi bychom žasnout, jak tuto ženu s její arzenál kosmetických nástrojů, z nichž každý má své vlastní mystickým účelem, který nějak věděl, jak dokonale využít každý a každý. Dalo by se skoro říci, maminky byly naše první YouTube konzultace.

Že to neznamená, že maminka má vždycky pravdu. „Oholit pouze do vašeho kolena!“ Prosím tě, mami. Jako pěstovaných ženy, nyní s naší vlastní ješitnosti a každodenní rutiny krásy, chtěli jsme, aby odrážely lekce naše matky předávané - z nichž některé stále následovat až do dnešního dne, a další jsme se rozhodli ignorovat.

Sarah Ban, Editor
„Use esence … je to lepší než krém nebo sérum nebo olejem.“

Pouze kosmetického poradenství vzhledem k mé mámy, abych měl používat podstatu bez ohledu na to, jak je unavený nebo zlomil jsem. Sakra, když jsem si opuštěný na ostrově radši najít nějakou vodu a rostliny, a tak nějak DIY esenci. Ukázalo se, že měla pravdu - protože nemám přirozeně dokonalou pleť stejně jako mnoho Korejců dělat (sakra, gigantické póry), a já jsem měl nějaké ostudně špatné kožní zabíjení návyky ve svém životě, které by jsi mě proměnil v crypt Keeper nyní. I přes to, že nemám ani nejmenší jemné linky na tváři. Díky, Umma!

Dana Poblete, Writer
„rybníka Cold Cream je všechno.“

Vůně rybníka Cold Cream je navždy uloženy v mé paměti. Také obraz mámou ležel na posteli s její kůži jako úhledný jako sklo. Tato žena nikdy šel v noci, aniž by slathering na této milované krásy svorkami a celý život se vždycky vypadala nejméně o 10 let mladší než její věk. I když nikdy vážně mluvil péči o pleť se mnou, když jsem vyrůstal, když jsem začal experimentovat s mou vlastní rutiny v pubertě, pochopitelně, jsem se rozhodl to zkusit na vlastní oči. Zatímco koncept all-in-one čističi, odlíčení a hydratační byla vždy génius, dnes jsem nemohl přimět, abych se dotknout věci. Hlavní složkou je minerální olej, odvozený z ropy, které se snažím vyhnout, kdykoliv je to možné kvůli životnímu prostředí je. Možná bych měl být darování máma pěkná světlicový olej čistič na Den matek, ale zvyk je železná košile. V každém případě je důležité ponaučení zde: Vždy jít do postele s čistou kůži, období. Miluji tě (a váš obličej), mami!

Samantha Nguyen, Writer
„Vyhnout slunce u některého a každý nákladů.“

Moje máma je legrační. Vždycky byla hravá a pochody do svého rytmu. Není divu, že nemá naprosto žádné výčitky vyjít na slunné San Diego odpoledne a vytáhl deštník. To je pravda, moje maminka je , že asijský. Tak dlouho, jak si vzpomínám, moje máma udělala cokoli a všechno možné, aby chránil sebe před sluncem. Bude vytáhnout deku (ten, který ji udržuje snadno v ní odkládací box) a použít ji na pokrytí rukama. Máma s sebou nese celou řadu klobouků v jejím vláčet, připravené pro každou sluncem spalující události. Ona jde extra mile výběrem deštník, který koordinuje s její outfit výběru. Jako ponižující, jak to může být, že je na stopě.

Asijské ženy jsou obdařeni kůži, která je pomalejší projevovat první příznaky stárnutí. Nicméně, asijské ženy jsou také více pravděpodobné, že vykazují účinky slunečního škody ve formě nerovnoměrné tón pleti, pigmentace, pihy a tmavé skvrny. Na téměř 70 let, máma hledá docela dobře. Stejně jako já nechci, aby to přiznat, jsem určitě dostat pihy. I nesmí být vytáhla deštník v dohledné době, ale budu opalovací krém. Pořádku Mami, měla jsi pravdu.

Malika Jones, Writer
„Nedovolte, aby ostříhat vlasy!“

To je to, co říká babička. „Kadeřníci nebude vědět jak na to. Většina salóny nebude pochopit vaše lokny. Nejhorší na tom je, že pokud by to bordel až, to může nikdy dorůst.“

Tento strach je skutečný pro afroamerických žen. Naše různorodé identity jsou diaspora ve složitosti, a moje vlasy prohlašuje, že. Na první pohled mnoho kadeřníci dělat předpoklady vlasy svých zákazníků je jako oni, a důl ve většině případů není. Na druhou stranu, moje domácí kryty od babičky byly vlastně mě opustil s bezvládnými kudrlinky a stejně kadeř. Takže, když jsem se konečně vydal na děsivé cestě najít kadeřnický a udělalnajít ten, který věděl, jak zdokonalit svůj lokny, jsem se jí zeptal, „Jak jsi to udělal?“ Bylo to jednoduché: Věděla, že můj stupeň vlasy, 3A. V tu chvíli mi to došlo. Babička měla pravdu, ale dělala vlasy úplně špatně. Nemohl jsem jen tak sedět na židli a doufat, že někdo (včetně ní) znal moje vlasy, nebo dokonce věděl, co jsem chtěl. Měl jsem to vědět jako první. Z toho plyne ponaučení - naše krásné vzory mohou mít ty nejlepší rady, ale nemusí být vždy odpověď.


Katie Durko, Social Media stratég
„Vždy před spaním umyjte si obličej, bez ohledu na to, jak je unavený (nebo opilý) jsi.“

Pokud jde o krásu, moje matka vždycky říkala, že méně je někdy více. Ona nikdy moc do make-up a upřímně řečeno, nikdy mě naučil hodně o tom. Většina mých péče o pleť a kosmetické režimů jsem se naučil v průběhu let od mých přátel. Nicméně, moje matka udělala nauč mě jednu věc, že ​​budu vždy držet. Vždy umyjte si obličej - bez ohledu na to, jak dlouho jste přišel domů, jak jste unavení nebo pod vlivem alkoholu, jak může být. Vyrůstal, měl jsem problematickou pleť, takže ujistěte se mi smyje nečistoty a nahromadění ode dne bylo nutné pro udržení moje pleť jasné. Tyto vysoké školy roky byly určitě výzvou (myslím: Frat strany, potápěčské bary a spousta pozdní noční nezdravé jídlo), ale nějak se mi vždy podařilo jít do postele s čistou tvář. Teď, když jsem tipovací k 30 ° C, která zvyk je hluboce zakořeněná ve mně a moje pleť má mou matku, aby poděkoval.

Erika Brooks Adickman, Social Media Manager
„Get dost pro vás.“

Narodil jsem se silný, inteligentní, umíněný ženy. (Apple meet tree).

Ona mě naučila ženy mohou chodit rozpory. Moje matka držela vlastní příjmení, když se provdala za mého otce před téměř 40 lety, ale také mi řekl, že když jsem se přihlásil na vysokou školu pro ženy, že to neznamená, musel jsem zastavit holení nohy. Stala se vegetariánem desetiletí, než bylo „cool“, ale často poznámka, že lidé ve zdraví obchody s potravinami vypadal tak nezdravé. (Ona opravdu věří, že většina lidí by se mi trochu více červenat, včetně mě.) A zatímco Alicia Keys je všechno o tom, že „žádný make-up“ život, maminka rozhodně není. Napůl žertuje, že by ani nechat listonoš ji vidět, aniž by její make-up hotovo.

Časový maminka tráví před jejím make-up zrcátko, hodiny (někdy i více než tři) mluví doslova každý v Bendel kosmetickém oddělení, dokud ji znají jménem, inteligenčního potenciálu se věnuje vědět, která značka má nejlepší řešení právě teď - make-up je matčin zábava. Ale skutečný důvod, proč věnuje všechen čas a úsilí a péče, bude se jako první říct, „Dělám to pro mě.“ A to je nejdůležitější krásu lekce stačila mi někdy učit. Cokoliv děláte, aby pocit, že vaše nejkrásnější, věří sobě je zcela na vás, ne aby někdo jiný šťastný, dojem nebo pohodlné. Není to fuška pro ni. Je to osobní radost dát tento dar pro sebe každý den. Oblékat dobře tobě . Postarat se o sebe provy . Ne pro váš manžel nebo vaše děti, ani pro svět, ale proto, že stojí za to, aby péče.

Také mě naučil, že džíny se nosí pouze jednou, pak se umýt a dát do sušičky (což myslím, že je směšné, ale nemusíme se dostat do tohoto práva nyní).

Tento příspěvek byl původně sdílen dne 12. května 2017.